[لمتابعة رابط المشاركـــــــــــــة الأصليّة للبيــــــــــــــان[
الإمام ناصر محمد اليماني
17- ذو القعده - 1435 هـ
2014-09-12 مـ
۲۱-شهریور-۱۳۹۳ه.ش.

04:26 صباحاً
(بحسب التقويم الرسمي لأمّ القرى)
ـــــــــــــــــــ

خورشید در اول ذیقعده ۱۴۳۵ه.ق. [۱۳۹۳ه.ش.] به ماه رسید [ادراک] و ما حکم را به ناظرین واگذارکردیم، باشد که یقین یابند

بسم الله الرحمن الرحيم، والصلاة والسلام على كافة أنبياء الله ورسله وآلهم الطيبين وجميع المؤمنين من أوّلهم إلى خاتمهم محمد رسول الله، يا أيّها الذين آمنوا صلّوا عليهم وسلّموا تسليماً لا نفرق بين أحدٍ من رسله ونحن له مسلمون، أمّا بعد..

ای جماعت انس و جن؛ به خداوند واحد قهاری که انسان را از گل سفال گونه و جنّیان را ازشعله‌های آتش خلق کرده است قسم؛ خورشید به ماه رسیده است (ادراک) تا تصدیق یکی از نشانه‌های بزرگ ساعت (اشراط الساعة الکبری) و نشانه‌ی تصدیق مهدی منتظر باشد؛ موعد پیشی گرفتن شب از روز و طلوع خورشید از مغربش؛ نزدیک شده است و شما از دعوت مهدی منتظر حق که از جانب خدایتان آمده، رومی‌گردانید؛ مگر کسانی از خردمندان که خداوند به آنها رحم نماید و بیان حق کتاب را تصدیق کنند و تنها خردمندان هستند که متذکر می‌شوند، آنها که عقلشان می‌گوید امام مهدی ناصر محمد چیزی جز حق نمی‌گوید و بعد از حق تنها گمراهی است!
ای بندگان خداوند؛ تا کی برای شما دلایل قاطع وکوبنده آورده و در برابرتان حجت حقّ اقامه کنیم و جز کسانی که خداوند به آنها رحم می‌نماید، باقی شما از آن حق رو برگردانید؟ ای جماعت مسلمانان! از خداوند بزرگ و پروردگار عرش عظیم پروا کنید که من از عذاب روز عقیم- روزی که عذابی در آن رخ می‌دهد که تاکنون سابقه نداشته- بر شما هراسانم؛ راست این است که نشانه ادراک -رسیدن خورشید به ماه- رخ داده است تا قبل از پیشی گرفتن شب از روز، هشداری به انسان‌ها باشد. پیش از این مهدی منتظر ناصر محمد یمانی در یکی از بیانات ماه شعبان در باره اولین روز ماه رمضان و شوال سخن گفته بود و هم چنین روز وقوف در عرفه و روز عید قربان را نیز اعلان کرده بود؛ و ما به شما اعلان کرده بودیم نشانه‌های ادراک در چند ماه پیاپی رخ خواهند داد.
در هر صورت؛ ای علمای نجوم چقدر یادتان داده و فهماندیم تا دریابید چگونه خورشید به ماه رسیده است؛ جواب به همین سادگی است که اگر با علم نجوم به یقین دانستید که هلال ماه متولد شده است؛ اما با وجود این؛ هلال قبل از خورشید غروب کرد، این به معنای ادراک است. چون خورشید از هلال ماه جلو افتاده و ماه پشت سر آن درغرب قرار می‌گیرد؛ برای همین درست عکس ماجرا رخ می‌دهد و اول هلال غروب می‌کند و بعد خورشید؛ خورشید در شرق است و ماه در غرب از پس آن روان .اما اگر ادراک صورت نگرفته باشد خواهید دید هلال ماه از خورشید جلوتر بوده و خورشید در سمت غرب آن به دنبالش حرکت می‌کند و هلال ماه در سمت شرق است. اما در زمانی که ادراک صورت گرفته و خورشید به ماه می‌رسد قضیه کاملا برعکس می‌شود.
با اینکه هلال ذیقعده سال ۱۴۳۵ه.ق.(۱۳۹۳ه.ش.) در ظهر روز دوشنبه متولد شد؛ اما می‌گویم علی‌رغم این، دریافتید که هلال ماه قبل ازغروب آفتاب دوشنبه؛ غروب کرد و در حالت ادراک بود. با اینکه امام مهدی ناصر محمد یمانی می‌دانست در اول ذیقعده سال ۱۴۳۵ه.ق.(۱۳۹۳ه.ش.) خورشید به ماه رسیده و ادراک رخ خواهد داد، اما به بیان روز اول ماه رمضان و شوال و هم چنین تعیین روز عرفه و عید قربان اکتفا کردم و از بیان هلال دیقعده خودداری نمودم تا به انصار درسی حکیمانه در باره نشانه ادراک بدهم. تا انصار مهدی منتظر خود کشف کنند که بی شک و تردید درروز اول ماه ذیقعده ادراک و رسیدن خورشید به ماه رخ داده است. از آنجا که به آنها آموخته‌ام موعد غروب بدر اول ، شب نیمه ماه در زمان نداء برای نمازصبح و حین مشخص شدن خط سیاهی شب از سپیدی روز است و در بدر دوم در شب شانزدهم، ماه در سمت روز و در طی سپیده دم تا طلوع خورشید غروب می‌کند؛ آنها قادر خواهند بود متوجه وقوع ادراک شوند.
و حمد پروردگار عالمیان را سزاست که برایم روشن شد حال انصار درک کردند چگونه خورشید به ماه می‌رسد؛ چگونه این طور نباشد! بفرمایید؛ آنها کشف کردند که خورشید در هلال ماه ذیقعده به ماه رسیده است بدون اینکه امام مهدی ناصر محمد یمانی چیزی به آنها گفته باشد. ولی آنها در جهان تنها کسانی هستند که خودشان دیدند که در هلال ماه ذیقعده، خورشید به ماه رسیده و نشانه ادراک رخ داد و به امامشان و مردم دنیا اعلام کردند که در اول ماه ذیقعده ۱۴۳۵ه.ق.(۱۳۹۳ه.ش.) خورشید با ماه در حالت ادراک قرار گرفته است.
امام مهدی ناصر محمد یمانی برای حجاج بیت الله الحرام درمورد اول ذی الحجه امسال یعنی سال ۱۴۳۵ه.ق.(۱۳۹۳ه.ش.) اعلان و تأکید می‌کند روز اول ماه ذی الحجه سال ۱۴۳۵ه.ق.(۱۳۹۳ه.ش.) حتما روز پنج شنبه خواهد بود؛ روز وقوف در عرفه جمعه و روز عید قربان بی شک و تردید شنبه است.چون امام مهدی ناصر محمد یمانی به یقین می‌داند، بی تردید اول ماه ذیقعده سال ۱۴۳۵ه.ق.(۱۳۹۳ه.ش.) شب سه شنبه بوده؛ اما خورشید در اول آن به ماه رسیده و به علت ادراک کسی در اول این ماه قادر به دیدن هلال نشد و آنچه که دیده شده هلال شب دوم بود و با مشاهده هلال شب دوم؛ چهارشنبه به عنوان روز اول ذیقعده اعلام شده (در حالی که در حقیقت شب دوم بود) و در برخی نقاط دیگر پنجشنبه اول ذیقعده اعلام گردیده است. به هر صورت از آنجا که من امام مهدی به یقین می‌دانم در شب اول ماه ذیقعده خورشید به ماه رسیده و ادراک صورت گرفته است؛ پس حتما هلال ماه ذی الحجه در کشور عربستان سعودی بعد از غروب آفتاب چهارشنبه رؤیت خواهد شد و محکمه عالی به اذن خداوند اثبات رؤیت هلال ذی الحجه را در غروب روز چهارشنبه اعلام خواهد کرد و پنجشنبه اول ذی الحجه سال ۱۴۳۵ه.ق.(۱۳۹۳ه.ش.) خواهد بود؛ روز وقوف در عرفه روز مبارک جمعه و روز عید قربان شنبه خواهد بود؛ و اکنون حق برای کسی که قلب و گوش شنوا دارد و به حق شهادت می‌دهد روشن شده است .

ای هیئت علمای بزرگ کشور عربستان سعودی؛ به خداوندی که جز او خدایی نیست قسم؛ من از جانب خود و با ظن و گمان به مردم اعلان نمی‌کنم خورشید به ماه رسیده و ادراک رخ داده است؛ بلکه این امر از جانب خداوند و در رؤیا به من رسیده است تا به بشریت اعلام کنم وارد عصر وقوع نشانه‌های بزرگ قیامت و ساعت شده‌اند و خورشید به ماه رسیده – ادراک- تا نشانه‌ای برای تصدیق وقوع اشراط بزرگ ساعت و تصدیق مهدی منتظر باشد؛ پس پیش از آن که شب از روز پیشی گیرد از ذکر خداوند-قرآن- تبعیت کنید.
ممکن است یکی از علمای نجوم بخواهد بگوید :" ناصر محمد؛ ما نمی‌خواهیم شگفتی و حیرت خود را از این امر را از تو پنهان کنیم؛ دیدیم که هلال ماه در طول روز متولد می‌شود و با وجود گذشتن چندین ساعت از عمر آن قبل از خورشید غروب می‌کند در حالی که خورشید در شرق هلال است و ماه در غرب پشت سر خورشید روان است! و برخی از علمای نجوم با دلایلی غیر قابل قبول سعی در توجیه آن نمودند و برخی دیگر علی‌رغم اطمینان قبلی صد درصد به علم نجوم اعتقادشان به آن متزلزل شده است از جمله "لوط بناطیر الجزایری". در هر صورت چیزی که ما از تو ناصر محمد یمانی می‌خواهیم این است که به صورت مختصر و مفید برایمان بگویی چطور خورشید به ماه رسیده است". پس امام مهدی منتظر ناصر محمد در پاسخ پرسش‌گران می‌گوید: ای علمای نجوم؛ خداوند در آیات محکم کتاب خود قرآن عظیم برایتان فتوا داده است که حرکت خورشید و ماه چگونه است؛ هلال ماه و خورشید در محل قرار گاه اولش - العرجون القدیم: موقعیت صفر که تمام چهره ماه تاریک است- با هم جمع می‌شوند که به آن محاق یا اقتران می‌گویید؛ سپس هلال از سمت شرق ازخورشید جدا شده وآن را رها می‌کند تا خورشید پشت سر هلال یعنی در سمت غرب هلال، به دنبال آن حرکت کند. جریان ماه و خورشید از زمان آفرینش آسمان‌ها و زمین به همین صورت بوده است ونه خورشید باید به ماه برسد و در شب اول ماه از آن جلو بیفتد و نه امکانش هست که شب بر روز پیشی گیرد و خورشید از غرب طلوع نماید و هر دو در مسیر خود شناورند تا این که عالم وارد عصر نشانه‌های بزرگ ساعت شود و خداوند مهدی منتظر را برانگیخته و نشانه ادراک ماه توسط خورشید را آیه‌ای برای تصدیق مهدی منتظر قرار دهد. پس پیش از آنکه شب بر روز پیشی گرفته و خورشید از مغرب طلوع کند از خداوند پروا کنید و فرموده خداوند تعالی را به یاد داشته باشید:
{وَآيَةٌ لَّهُمُ اللَّيْلُ نَسْلَخُ مِنْهُ النَّهَارَ فَإِذَا هُم مُّظْلِمُونَ(۳۷)وَالشَّمْسُ تَجْرِي لِمُسْتَقَرٍّ لَّهَا ۚ ذَٰلِكَ تَقْدِيرُ الْعَزِيزِ الْعَلِيمِ (۳۸) وَالْقَمَرَ قَدَّرْنَاهُ مَنَازِلَ حَتَّىٰ عَادَ كَالْعُرْجُونِ الْقَدِيمِ (۳۹) لَا الشَّمْسُ يَنبَغِي لَهَا أَن تُدْرِكَ الْقَمَرَ وَلَا اللَّيْلُ سَابِقُ النَّهَارِ ۚ وَكُلٌّ فِي فَلَكٍ يَسْبَحُونَ (۴۰)}صدق الله العظيم [يس].
ممکن است این دانشمند نجوم بخواهد بگوید:"ناصر محمد؛ ما از تو خواستیم فتوای مختصر و مفید بدهی تا برایمان چگونگی رسیدن خورشید به ماه روشن شود". مهدی منتظر در پاسخ پرسش‌گران می‌گوید: در زمان ادراک، هلال ماه قبل از کسوف و اقتران ماه و خورشید متولد می‌شود و خورشید با ماهی در اقتران قرار می‌گیرد که به شکل هلال است؛ تنها علت اینکه هلال ماه علیرغم تولدش قبل از خورشید غروب می‌کند این است که هلال قبل از اقتران متولد شده و برای همین است که می‌بینید هلال قبل از خورشید؛ غروب می‌کند در حالی که شما از لحظه تولد آن از قبل خبر دار شده‌اید اما تصور می‌کنید با خورشید جمع شده است (در یک راستا قرار گرفته است )پس امام مهدی برایتان حجت می‌آورد که چگونه ممکن است ماه با خورشیید در حالت اقتران قرار بگیرد و بعد از سمت غرب از خورشید جدا شود؛ آیا فکر نمی‌کنید؟ این به عینه غیر ممکن است و شما می‌دانید هلال بعد از اقتران با خورشید از سمت شرق از آن جدا می‌شود نه از سمت غرب؛ ولی می‌بینید که عکس آنچه که علم به شما می‌گوید رخ می‌دهد! با اینکه شما لحظه تولد هلال را می‌دانید اما باز در محاسباتتان درمی‌یابید که هلال علی رغم تولدش ؛ قبل از خورشید غروب می‌کند.
به شما می‌گوییم ادراک این است:اگر دریافتید خورشید در سمت شرق هلال ماه نو قرار گرفته و ماه پشت سر آن است و خورشید و ماه به سمت شرق در حرکتند؛ و سپس در حالی که ماه به شکل هلال است با خورشید در یک خط و در حالت اقتران قرار می‌گیرد و سپس از سمت شرق در حالی از خورشید جدا می‌شود که بزرگتر از طبیعی است (انتفاخ اهله) این ادراک است.
ای مردم از خدا پروا کرده و حق را بپذیرید و قبل از پیشی گرفتن شب از روز که حاصل عبور سیاره عذاب است، اعتراف کنید که خورشید به ماه رسیده که این برای شما بهتراست. این سیاره عذاب را سیاره دهم نیبیرو می‌نامند که هرچند گاهی به سراغ انسانها می‌آید( لواحة للبشر). آخر راه نجات شما از عذاب خداوند کدام است؟
ممکن است کسی سؤال نماید:" ناصر محمد یمانی؛ تو نه رسول خداوند و نه نبی او تا خداوند به خاطر تکذب کردن تو ما را عذاب کند".امام مهدی در پاسخ می‌گوید : شما تصور می‌کنید علت فرود آمدن عذاب خداوند؛ تکذیب کردن انبیاء است؟ خیر بلکه علت نزول عذاب تکذیب کردن و دروغ دانستن آیات خداوند است که در کتابش آمده‌اندو برای همین خداوند تعالی می‌فرماید:
{قَدْ نَعْلَمُ إِنَّهُ لَيَحْزُنُكَ الَّذِي يَقُولُونَ فَإِنَّهُمْ لاَ يُكَذِّبُونَكَ وَلَكِنَّ الظَّالِمِينَ بِآيَاتِ اللّهِ يَجْحَدُونَ(۳۳)وَلَقَدْ كُذِّبَتْ رُسُلٌ مِّن قَبْلِكَ فَصَبَرُواْ عَلَى مَا كُذِّبُواْ وَأُوذُواْ حَتَّى أَتَاهُمْ نَصْرُنَا وَلاَ مُبَدِّلَ لِكَلِمَاتِ اللّهِ وَلَقدْ جَاءكَ مِن نَّبَإِ الْمُرْسَلِينَ (۳۴)}صدق الله العظيم [الأنعام].

امام مهدی ناصر محمد نیز با آیات روشن کتاب خداوند با شما بحث و مناقشه می‌کند و با اینکه هر بار برایتان حجت می‌آوریم، باز شما حقایق را انکار می‌کنید. ده سال است که امام مهدی ناصر محمد یمانی هم چنان بر علمای نجوم و دین غلبه می‌کند و با بیان حق قرآن عظیم با شما به سختی جهاد می‌کند.
والله اگر تمام علمای نجوم دنیا جمع شوند تا دلیلی علمی ‌برای حادثه‌ای که روز دوشنبه اتفاق افتاد بیاورند، نمی‌توانند و نمی‌دانند چگونه ممکن است ظهر دوشنبه اقتران خورشید و ماه رخ داده باشد و سپس هلال نو ماه ذیقعده قبل از آفتاب روز دوشنبه غروب کند. چگونه ممکن است چنین چیزی اتفاق بیفتد؛ آنها می‌دانند که اصلا سرعت ماه بیش از خورشید است وهم چنین می‌دانند بعد از اقتران، ماه از سمت شرق از خورشید جدا می‌شود نه از سمت غرب؛ دانشمندان نجوم قادر نیستند برای این حادثه بزرگ کیهانی دلیل علمی‌بیاورند؛ جز اینکه به حق آمده از جانب خداوند اقرار و اعتراف کنند که از آنجا که هلال ماه نو علی رغم تولدش قبل از خورشید غروب کرده است تنها توجیه آین است که هلال قبل از اقتران متولد شده باشد و خورشید در حالی که ماه بصورت هلال است به آن ملحق گردیده (ادراک) و خورشید در سمت شرق ماه بوده و سپس در حالت هلال به هم رسیده‌اند. من تمام دانشمندان نجوم را به چالش می‌کشم که اگر می‌توانند تفسیر علمی‌ دیگر برای این امر بیاورند .
شاید یکی از عامه‌ی مسلمانان بخواهد حرف مرا قطع کرده و بگوید :" ناصر محمد صبر کن؛ من یک مسلمان عادی هستم و از نجوم و خورشید وماه چیزی نمی‌دانم؛ من چگونه بفهمم خورشید به ماه ملحق (جمع ) شده و ادراک رخ داده است؟" پس امام مهدی درجواب پرسشگران می‌گوید: اگر بدر ماه کامل را دیدید و با ندای نماز صبح برخاستید و شاهد بودید ماه در افق غربی در زمان جدا شدن خط سیاهی شب از سپیدی روزغروب کرد؛ به یقین بدانید آن شب نیمه ماه است و اگر دیدید بدر ماه در زمان سپیده دم و در زمان روشن شدن آسمان و طلوع خورشید غروب کرد بدانید آن شب شانزدهمین شب از ماه است؛ بعد بازگردید تا ببینید آغاز ماه و رویت هلال چگونه بوده است. اگرعلی رغم اینکه بدر اول ماه کامل شده؛ دیدید هلال (شب اول) ماه را احدی ندیده است و از ماه سیزده روز گذشته، بدانید در ابتدای ماه خورشید به ماه رسیده و به سبب ادراک کسی نتوانسته است هلال شب اول را ببیند و برای همین درحالی که تنها سیزده روز از ماه گذشته بدر ماه کامل شده است.
ما انصاری را که هلال ماهها را زیر نظر داشتند؛ امتحان کرده و اعلان نکردیم که در ابتدای ذیقعده ادراک صورت گرفته است تا ببینیم آیا قادر هستند نشانه ادراک را بدون اینکه امام مهدی خبرشان کرده باشد کشف کنند؟ می‌بینید که کسانی که ماه را زیر نظر داشتند متوجه موضوع شدند.علت آن هم دقت در زمان غروب ماه در شبهای بدر است؛ چه انصار نیک وبا بصیرتی ...و همه انصار پیشگام برگزیده نیکو هستند و حال همه فهمیده اند چگونه خورشید به ماه رسیده است و قادرند در برابر مردم حجت بیاورند. والحمد لله ربّ العالمين..
أخوكم الإمام المهديّ ناصر محمد اليماني.

اقتباس المشاركة 158475 من موضوع أدركت الشمس القمر في غرَّة ذي القعدة 1435، وتركنا الحكم للناظرين لعلهم يوقنون..

[ لمتابعة رابط المشاركـة الأصليّة للبيـان ]
https://nasser-alyamani.org/showthread.php?p=158473

الإمام ناصر محمد اليماني

17 - ذو القعدة - 1435 هـ
12 - 09 - 2014 مـ
04:26 صباحاً
( بحسب التقويم الرسمي لأمّ القرى )
ـــــــــــــــــــ

أدركت الشمس القمر في غرَّة ذي القعدة 1435، وتركنا الحكم للناظرين لعلهم يوقنون
..

بسم الله الرحمن الرحيم، والصلاة والسلام على كافة أنبياء الله ورسله وآلهم الطيبين وجميع المؤمنين من أوّلهم إلى خاتمهم محمد رسول الله، يا أيّها الذين آمنوا صلّوا عليهم وسلّموا تسليماً لا نفرّق بين أحدٍ من رسله ونحن له مسلمون، أمّا بعد..

ويا معشر الإنس والجان، أقسم بالله الواحد القهار الذي خلق الإنسان من صلصالٍ كالفخار وخلق الجانّ من مارجٍ من نارٍ أنّ الشمس أدركت القمر تصديقاً لأحد أشراط الساعة الكُبرى وآية التّصديق للمهديّ المنتظَر، واقترب الليل يسبق النهار بطلوع الشمس من مغربها وأنتم عن دعوة المهديّ المنتظَر الحقّ من ربّكم لمعرضون إلا من رحم ربّي من أولي الألباب المصدقين بالبيان الحقّ للكتاب، وما يذَّكر إلا أولو الألباب من الذين عقِلوا أنّ الإمام المهديّ ناصر محمد لا ينطق إلا بالحقّ، فماذا بعد الحقّ إلا الضلال!

ويا عباد الله، إلى متى نقيم عليكم الحجّة بالحقّ بسلطان العلم الملجم وأنتم عن الحقّ معرضون إلا من رحم ربي؟ ويا معشر المسلمين اتّقوا الله ربّ العرش العظيم فأنّي أخاف عليكم عذاب يومٍ عقيمٍ، فإنّما آية إدراك الشمس للقمر حدثٌ كونيٌّ نذيرٌ للبشر من قبل أن يسبق الليل النهار، وسبق أن أعلن لكم المهديّ المنتظَر ناصر محمد اليماني بياناً في شعبان عن غرَّة رمضان وشوال، وأعلنّا لكم موعد يوم الوقوف بعرفة ويوم النّحر، وأعلنّا لكم أنّ آيات الإدراك سوف تكون تترى لعدة أشهرٍ تباعاً.

وعلى كل حالٍ يا معشر علماء الفلك لكم علّمناكم وفهّمناكم كيف تعلمون أنّ الشمس أدركت القمر، والجواب بكل بساطةٍ هو أن تجدوا الهلال قد ولِد حسب علمكم اليقين بعلوم الفلك القمريّ فبرغم ذلك تجدون أنّ الهلال يغرب قبل غروب الشمس، فذلك هو الإدراك. لكون الشمس تتقدّم الهلال والقمر تلاها من جهة الغرب، ولذلك يحدث العكس تماماً فيغرب الهلال وتغرب الشمس وهي تتقدّمه شرقاً وهو يتلوها من ناحية الغرب، ولكن حين لا تدرك الشمس القمر تجدون أنّ هلال الشهر يتقدم الشمسَ وهي تتلوه من ناحية الغرب والهلال يتقدمها إلى الشرق منها، ولكن حين تدرك الشمس القمر فيحدث العكس تماماً.

فرغم أنّ هلال ذي القعدة لعام 1435 تمت ولادته ظهيرة يوم الإثنين أقول رغم ذلك تجدون أنّ هلال ذي القعدة غرب قبل غروب شمس الإثنين وهو في حالة إدراكٍ، وبرغم علم الإمام المهديّ ناصر محمد اليماني بأنّه سوف تدرك الشمس القمر في هلال ذي القعدة لعامكم هذا 1435 ولكنّي اكتفيتُ ببيان إعلان غرَّة رمضانٍ وشوالٍ ويوم عرفة ويوم النّحر وأعرضت عن بيان هلال ذي القعدة لكي نُعَلِّمَ الأنصار درساً حكيماً في آية الإدراك، وذلك حتى يكتشف أنصارُ المهديّ المنتظَر من ذات أنفسهم أنّ الشمس أدركت القمر في هلال ذي القعدة لا شكّ ولا ريب، لكونهم سوف يعلمون ذلك من خلال ما علَّمْناهم عن ميقات غروب ليلة البدر الأول ليلة النّصف من الشهر بأنّه يغرب عند ميقات نداء صلاة الفجر حين يتبيّن لهم الخيط الأسود من الخيط الأبيض من الفجر، وكذلك يجدون البدر الثاني ليلة السادس عشر من الشهر بأنّ القمر يغرب خلال النهار بدءًا من ميقات الظلِّ إلى طلوع الشمس.

والحمد لله ربّ العالمين أنّه تبيّن لي أنّ الأنصار الآن قد أدركوا كيف تدرك الشمس القمر، كيف لا! وهاهم اكتشفوا أنّ الشمس أدركت القمر كذلك في هلال ذي القعدة برغم أنّ الإمام المهديّ ناصر محمد اليماني لم ينبئ أنصاره بذلك، ولكنّهم الوحيدون في العالم من سوف يلاحظون من ذات أنفسهم أنّ الشمس أدركت القمر في هلال ذي القعدة، وها هم قد أعلنوا لإمامهم والعالم أنّ الشمس أدركت القمر كذلك في هلال ذي القعدة لعامكم هذا 1435.

وعليه يؤكد الإمام المهديّ ناصر محمد اليماني لحجاج بيت الله الحرام بيان غرَّة ذي الحجّة لعامكم هذا 1435 للهجرة أنّ غرَّة ذي الحجّة سوف تكون الخميس تاريخ 1 من ذي الحجّة لعام 1435، وأنّ يوم الوقوف بعرفة حتماً يوم الجمعة المباركة، وأنّ يوم النّحر حتماً يوم السبت لا شك ولا ريب لكون الإمام المهديّ ناصر محمد اليماني يعلم علم اليقين لا شك ولا ريب أن غرَّة ذي القعدة الأولى هي حقاً قد بدأت ليلة الثلاثاء فأصبح يوم الثلاثاء هو حقاً غرَّة شهر ذي القعدة لعامكم هذا 1435، ولكنّ الشمس أدركت القمر في غرَّة ذي القعدة ولم يشاهد البشر غرَّة ذي القعدة الأولى وإنّما شاهدوا هلال الليلة الثانية فبدأوا شهر ذي القعدة بيوم الأربعاء تاريخ اثنين من ذي القعدة، وآخرون بدأوا ذي القعدة بيوم الخميس. وعلى كل حالٍ فبما أنّني الإمام المهديّ أعلم علم اليقين أنّ الشمس أدركت القمر في هلال شهر ذي القعدة في غرّته الأولى وعليه فحتماً سوف يُشاهد هلال ذي الحجّة في المملكة العربيّة السعوديّة بعد غروب شمس الأربعاء، فتعلن المحكمة العليا بإذن الله أنّها ثبتت رؤية هلال ذي الحجّة بعد غروب شمس الأربعاء وأنّ يوم الخميس هو أول أيام شهر ذي الحجّة لعام 1435 وأنّ يوم الوقوف بعرفة هو يوم الجمعة المباركة وأنّ يوم النحر هو يوم السبت، وحصحص الحقّ لمن كان له قلبٌ أو ألقى السمع وهو شهيدٌ بالحقّ.

ويا معشر هيئة كبار العلماء بالمملكة العربيّة السعوديّة، والله الذي لا إله غيره ما أعلنتُ للبشر أنّ الشمس أدركت القمر بالظنّ من ذات نفسي؛ بل تلقّيت ذلك من ربي بالرؤيا الحقّ بأنْ أعلن للبشر أنّهم دخلوا في عصر أشراط الساعة الكبرى وأنّ الشمس أدركت القمر تصديقاً لأحد أشراط الساعة الكبرى وآية التصديق للمهديّ المنتظَر، فليتّبعوا الذِّكر من قبل أن يسبق الليل النهار.

وربما يودُّ أحد علماء الفلك أن يقول: "يا ناصر محمد، لا نخفيك دهشتنا في الأمر! إذ كيف نجد أحياناً أنّ هلال الشهر يولد خلال النّهار بساعاتٍ عديدةٍ ورغم ذلك نجد هلال الشهر المولود يغرب قبل غروب الشمس وهي تتقدم شرقي الهلال وهو يتلوها غرباً! ومن علماء الفلك من علل ذلك بأسبابٍ غير مقنعةٍ، ومن علماء الفلك من تزلزل يقينه بالمعلومة الفلكيّة برغم أنه كان موقناً بها 100% أمثال (لوط بوناطيرو) الجزائري. وعلى كلٍّ فما نريده منك يا ناصر محمد اليماني أن تفتينا كيف تدرك الشمس القمر بقولٍ مختصرٍ مفيدٍ". فمن ثم يردّ الإمام المهديّ المنتظَر ناصر محمد على السائلين ونقول: يا معشر علماء الفلك، لقد أفتاكم الله في محكم كتابه القرآن العظيم عن جريان الشمس والقمر وأنّ هلال الشهر يجتمع بالشمس في العرجون القديم وهو بما تُسمّونه بالمحاق أو الاقتران فمن ثم ينفصل منها شرقي الشمس فيترك الشمس تجري وراءه غربي الهلال، وهكذا جريان الشمس والقمر منذ أن خلق الله السماوات والأرض لا الشمس ينبغي لها أن تدرك القمر فتتقدّمه في غرّته الأولى ولا الليل سابق النهار بطلوع الشمس من مغربها، وكلٌّ في فلكٍ يسبحون حتى يدخل الدهر في عصر أشراط الساعة الكبرى فيبعث الله المهديّ المنتظَر وتدرك الشمس القمر آيةَ التّصديق للمهديّ المنتظَر. فاتقوا الله من قبل أن يسبق الليل النهار بطلوع الشمس من مغربها، وتذكروا قول الله تعالى: {وَآيَةٌ لَّهُمُ اللَّيْلُ نَسْلَخُ مِنْهُ النَّهَارَ فَإِذَا هُم مُّظْلِمُونَ (37) وَالشَّمْسُ تَجْرِي لِمُسْتَقَرٍّ لَّهَا ۚ ذَٰلِكَ تَقْدِيرُ الْعَزِيزِ الْعَلِيمِ (38) وَالْقَمَرَ قَدَّرْنَاهُ مَنَازِلَ حَتَّىٰ عَادَ كَالْعُرْجُونِ الْقَدِيمِ (39) لَا الشَّمْسُ يَنبَغِي لَهَا أَن تُدْرِكَ الْقَمَرَ وَلَا اللَّيْلُ سَابِقُ النَّهَارِ ۚ وَكُلٌّ فِي فَلَكٍ يَسْبَحُونَ (40)} صدق الله العظيم [يس].

وربّما يودّ العالم الفلكي أن يقول: "يا ناصر محمد، نحن طلبنا منك فتوى مختصرة بقولٍ مفيدٍ أن تبيّن لنا كيف تدرك الشمس القمر". فمن ثمّ يردُّ المهديّ المنتظَر على السائلين ونقول: هو أن يولد الهلال من قبل الكسوف أو الاقتران فتجتمع به الشمس وقد هو هلال، ألا وإن سبب غروب الهلال قبل غروب الشمس برغم سابق ميلاده وذلك لكون الهلال ولِد من قبل الاقتران ولذلك تجدون الهلال يغرب قبل غروب الشمس برغم سابق علمكم عن لحظة ميلاده، ولكنّكم تظنون أنّه قد اجتمع بالشمس. فمن ثمّ يقيم الإمام المهديّ عليكم الحجّة بالحقّ وأقول: فكيف يجتمع الهلال بالشمس ثم ينفصل عنها غرباً أفلا تعقلون؟ بل هذا هو المستحيل بعينه لكونكم تعلمون أنّ الهلال يجتمع بالشمس في الاقتران فمن ثمّ ينفصل عنها شرقاً وليس غرباً، ولكنّكم تجدونه يُحدث معكم عكس ما كنتم تعلمون! فبرغم أنّكم تعلمون لحظة ميلاد الهلال ثم تجدونه في حساباتكم يغرب قبل غروب الشمس برغم سابق ميلاده من قبل الغروب.
ثم نقول لكم فذلك هو الإدراك: أن تجدوا هلال الشهر الجديد تتقدمه الشمس إلى الشرق منه وهو يتلوها متجهين شرقاً أي الشمس والقمر، ثم يدركها فيجتمع بها وقد هو هلال، ثم يتجاوزها شرقاً، ثم ترون هلال الشهر الجديد منتفخاً.

ويا قوم، اتّقوا الله واعترفوا بالحقّ أنّ الشمس حقاً قد أدركت القمر خيرٌ لكم من قبل أنْ يسبق الليل النهار بسبب مرور كوكب العذاب، ذلكم كوكب النار، ذلكم ما تسمونه بالكوكب العاشر نيبيروا، ذلكم كوكب سقر لواحةٌ للبشر من حين إلى آخر، فكيف السبيل لإنقاذكم من عذاب الله؟

وربما يودّ أحد السائلين أن يقول: "يا ناصر محمد اليماني، إنّك لست نبيّاً ولا رسولاً حتى يعذِّبنا الله إن كذّبناك". فمن ثمّ يردُّ على السائلين الإمام المهديّ وأقول: وهل تظن عذاب الله حدث بسبب تكذيب الأنبياء؟ بل عذاب الله يحدث بسبب الجحود بآيات الله في محكم كتابه. ولذلك قال الله تعالى: {قَدْ نَعْلَمُ إِنَّهُ لَيَحْزُنُكَ الَّذِي يَقُولُونَ فَإِنَّهُمْ لاَ يُكَذِّبُونَكَ وَلَكِنَّ الظَّالِمِينَ بِآيَاتِ اللّهِ يَجْحَدُونَ (33) وَلَقَدْ كُذِّبَتْ رُسُلٌ مِّن قَبْلِكَ فَصَبَرُواْ عَلَى مَا كُذِّبُواْ وَأُوذُواْ حَتَّى أَتَاهُمْ نَصْرُنَا وَلاَ مُبَدِّلَ لِكَلِمَاتِ اللّهِ وَلَقدْ جَاءكَ مِن نَّبَإِ الْمُرْسَلِينَ (34)} صدق الله العظيم [الأنعام].

فكذلك الإمام المهديّ ناصر محمد إنّما يجادلكم بآيات الكتاب البيّنات فتجحدون بحقائقها برغم أننا نقيم عليكم الحجّة في كلّ مرةٍ، وعلى مدار عشر سنواتٍ لا يزال الإمام المهديّ ناصر محمد اليماني هو المهيمن على علماء الفلك وعلماء الدين، ونجاهدكم بالبيان الحقّ للقرآن العظيم جهاداً كبيراً.
ووالله ثم والله لو اجتمع كافةُ علماء الفلك في العالمين ليأتوا بالسبب العلمي كيف يحدث الاقتران للشمس والقمر ظهيرة يوم الإثنين ثم يجدوا هلال ذي القعدة يغرب قبل غروب شمس الإثنين؛ كيف حصل هذا وهم يعلمون أنّ القمر هو أصلاً أسرع من الشمس ويعلمون أنّه يقترن بالشمس ثم ينفصل عنها شرقاً ولا ينفصل عنها غرباً؛ فلن يستطيع جميع علماء الفلك أن يأتوا بالسبب العلمي لهذا الحدث الكوني العظيم إلا أن يُقرّوا ويعترفوا بالحقّ من ربّهم أنّه وبما أنّ القمر غرب قبل غروب الشمس برغم سابق ميلاده فلا بدّ أنّ الهلال حقاً ولِد من قبل الاقتران فأدركت الشمس القمر وهو هلالٌ والشمس تتقدمه من ناحية الشرق منه فاجتمعت به الشمس وقد هو هلال. وأتحدّى علماء الفلك قاطبةً أن يأتوا بتفسيرٍ علميٍّ غير ذلك.

وربما يودّ أن يقاطعني من عامة المسلمين فيقول: "مهلاً يا ناصر محمد فأنا من عامة المسلمين ولا علم لي بعلوم الفلك للشمس والقمر فكيف لي أنْ أعلم بأنّ الشمس أدركت القمر؟". ثم يردُّ على السائلين الإمام المهديّ وأقول: إذا رأيت القمر أبدر وقمت لنداء صلاة الفجر فشاهدت القمر يغرب بالأفق الغربي حين يتبيّن لك الخيط الأبيض من الخيط الأسود من الفجر فاعلم أن تلك الليلة هي ليلة النّصف من الشهر لا شك ولا ريب، وإذا رأيت القمر البدر يغرب خلال ميقات الظلِّ إلى طلوع الشمس فاعلم أن تلك الليلة هي ليلة السادس عشر من الشهر، ومن ثم ترجع لإعلان البشر عن أوّل رؤية لهلال الشهر فإذا وجدت أنّه لم يشاهِد هلال الشهر أحدٌ برغم أنّ القمر البدر الأول أبدر ولم ينقضِ من الشهر إلا ثلاثة عشر يوماً فاعلم أنَّ الشمس أدركت القمر في أول الشهر فاحتجب هلالُ غرَّة الشهر الأولى عن كافة البشر، ولذلك أبدر القمر ولم ينقضِ من الشهر إلا ثلاثة عشر يوماً.

وها نحن وضعنا اختباراً للأنصار المُتابعين لأهلّة الشهور ولم نعلن أنّ الشمس سوف تدرك القمر في هلال ذي القعدة للنظر هل سوف يكتشفون آية الإدراك من ذات أنفسهم برغم أنّ الإمام المهديّ لم يُنبِّئهم بذلك؟ وها قد اكتشفها المتابعون للقمر، وذلك من خلال مراقبتهم لغروب قمر ليالي الإبدار، فلنِعْمَ الأنصارُ أولو الأبصار، ونِعْمَ الأنصارُ السابقون الأخيار أولو الأبصار جميعاً، فالآن فقهوا كيف يعلمون أنّ الشمس أدركت القمر ويقيمون الحجّة على البشر، والحمد لله ربّ العالمين..

أخوكم؛ الإمام المهديّ ناصر محمد اليماني.

اضغط هنا لقراءة البيان المقتبس..